دسته‌ها
اخبار

درباره می‌کده ۴ و آنچه که در پیش رو است

بعد از یک وقفه طولانی در انتشار نسخه جدید می‌کده، یعنی می‌کده ۴، اتفاقات مثبتی برای این نرم‌افزار و کاربران آن و علاقه‌مندان به شعر و ادبیات در پیش رو است. در این پست درباره چند مهم صحبت خواهیم کرد:

می‌کده ۴ چیست و چه قابلیت‌هایی دارد؟

می‌کده ۴ به نسبت نسخه‌های پیش‌تر، دارای تغییرات اساسی هم در ظاهر برنامه، هم در عمل‌کرد برنامه دارد و تحولات اساسی در قابلیت‌های در دسترس آن ایجاد شده و در ادامه نیز این تحولات ادامه خواهد داشت.

می‌کده ۴ با قابلیت سفارشی‌سازی
می‌کده ۴ با قابلیت سفارشی‌سازی

در می‌کده ۴ دسترسی به آثار موجود در این گنجینه راحت‌تر شده و تلاش‌های خوبی در جهت سفارشی‌سازی هرچه بیشتر می‌کده برای سهولت استفاده کاربران صورت گرفته است.

یکی از تغییرات مهم می‌کده ۴، دسترسی به تمامی آثار موجود، به صورت آنلاین و بدون نیاز به نصب حجم بسیار زیادی از آثار مربوط به هر شاعر است. به این ترتیب از این به بعد بدون اشغال کردن فضای زیادی از دیوایس خود، می‌توانید در میان همه آثار موجود در می‌کده به گشت و گذار و مطالعه بپردازید.

استفاده از اشعار در می‌کده ۴ به صورت آنلاین
استفاده از اشعار در می‌کده ۴ به صورت آنلاین

قابلیت دسترسی به اشعار به صورت آفلاین اما همچنان در می‌کده وجود دارد و کاربران بنا به نوع استفاده خود و میزان مطالعه یک شاعر خاص، می‌توانند همه آثار شاعر و یا حتی فقط یک کتاب مربوط به شاعر را دانلود و به صورت آفلاین استفاده نمایند. مثلاً استفاده آفلاین برای فقط غزلیات حافظ.

دسترسی به اشعار به صورت آفلاین در صورت تمایل کاربر در می‌کده ۴
دسترسی به اشعار به صورت آفلاین در صورت تمایل کاربر در می‌کده ۴

برای دسترسی راحت‌تر به شاعران مورد علاقه کاربر، قابلیت دیگری در می‌کده ۴ در نظر گرفته شده و آن شاعران مورد علاقه هر کاربر است. کاربران می‌توانند شاعران مورد علاقه خود را مشخص کنند و برای دسترسی آسان‌تر، این شاعران در صفحه اصلی می‌کده نمایش داده خواهند شد و در دسترس خواهند بود.

افزودن شاعران مورد علاقه در می‌کده ۴
افزودن شاعران مورد علاقه در می‌کده ۴

بخش درباره شاعر، که پیش از این در نسخه‌های قبلی خیلی به آن پرداخته نشده بود و حتی از بعضی از شاعران هیچ اطلاعاتی در دسترس نبود، در می‌کده ۴ به ویکی‌پدیای هر شاعر متصل شده است. به این ترتیب اطلاعاتی که به عنوان زندگینامه هر شاعر در می‌کده ارائه می‌شود، اطلاعاتی مفید، جامع و تا حدود بسیار زیادی معتبر است.

درباره شاعر از ویکیپدیا در می‌کده ۴
درباره شاعر از ویکیپدیا در می‌کده ۴

سفارشی‌سازی می‌کده یکی از موارد مهمی است که در می‌کده ۴ بیش از پیش به آن پرداخته شده است. در می‌کده ۴ کاربران می‌توانند برای خود حساب کاربری ایجاد کنند. داشتن حساب کاربری در می‌کده مزیت‌هایی دارد که بسیار کارآمد هستند. قابلیت‌هایی مثل همگام‌سازی تنظیمات، آخرین آثار مطالعه‌شده و علاقه‌مندی‌ها. در توسعه نسخه‌های آینده می‌کده قابلیت‌های کاربردی دیگری نیز به حساب کاربری می‌کده اضافه خواهد شد.

پروفایل شخصی کاربر در می‌کده ۴
پروفایل شخصی کاربر در می‌کده ۴

در می‌کده ۴ آخرین مطالعه‌های کاربر از هر شاعر و هر کتاب در صفحه اصلی برنامه برای او نگه داشته می‌شود تا کاربر در مراجعه‌های بعدی بتواند به راحتی مطالعه خود را از سر گیرد. همان‌طور که پیش از این گفته شد، لیست آخرین مطالعه‌های کاربر به راحتی از طریق حساب کاربری کاربر قابل همگام‌سازی است.

ثبت آخرین مطالعات کاربر در می‌کده ۴
ثبت آخرین مطالعات کاربر در می‌کده ۴

مهم‌ترین تغییرات می‌کده ۴ از نظر قابلیت‌ها را خواندید. می‌کده اما از نظر ظاهری نیز تغییرات زیادی نسبت به نسخه‌های پیشین دارد که پیش از این در تصاویر مشاهده کردید.

می‌کده ۴ را از کجا دریافت کنیم؟

نسخه اندروید می‌کده ۴ به زودی فقط از طریق پلی استور و با کلیک بر روی این لینک در دسترس شما کاربر محترم قرار خواهد گرفت. با توجه به محدودیت‌های موجود از سمت استورهای داخلی و سخت‌گیری‌های ایشان در روند پیش از انتشار اپلیکیشن‌ها، به ناچار در حال حاضر نسخه اندروید می‌کده ۴ فقط از طریق پلی استور منتشر شده است تا ان‌شالله در آینده شرایط بهتری برای انتشار بر روی استورهای داخلی نظیر کافه‌بازار ایجاد شود.

نحوه دریافت نسخه iOS می‌کده ۴ نیز به زودی اعلام خواهد شد.

آینده می‌کده به کجا می‌رود؟

با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده از سوی تیم توسعه می‌کده، سعی شده که زمان‌بندی انتشار نسخه‌های مختلف تا حد امکان کوتاه باشد. بنابراین قصد داریم از این به بعد در هر نسخه در وهله اول با بهبود آنچه که در نسخه‌های پیشین در می‌کده وجود داشته و بعد از آن با اضافه کردن قابلیت‌های محدود، زمان‌بندی انتشار را تا جایی که امکان دارد کوتاه کنیم. کوتاه‌تر شدن زمان انتشار هم برای کاربران خوشایندتر خواهد بود، چرا که در دوره‌های زمانی کوتاه‌تر نسخه‌های جدیدتر می‌کده در دسترس ایشان قرار می‌گیرد، هم به تیم توسعه کمک می‌کند که برای انتشار هر نسخه توسعه پایدارتری داشته باشند و هزینه کمتری را متحمل شوند.

فال حافظ در می‌کده ۴
فال حافظ در می‌کده ۴

در مورد قابلیت‌هایی که در نسخه‌های آینده به می‌کده اضافه خواهند شد، به صورت مفصل در یک پست جدا صحبت خواهیم کرد، اما یک نکته حائز اهمیت این است که تا به اینجا تمام بازخوردهای کاربران عزیز می‌کده، چه از طریق تلگرام پشتیبانی‌مون، چه از طریق فرم تماس داخل اپلیکیشن می‌کده و چه از نظرات موجود در استورها، در پنل توسعه می‌کده ثبت شده و به صورت دوره‌ای در مورد تمامی بازخوردها طی جلسات تیم توسعه صحبت می‌شود و قابلیت‌های شناسایی‌شده از این پیشنهادها اولیویت‌بندی شده و در طی نسخه‌های مختلف پیاده‌سازی می‌شوند و در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.

در آینده نزدیک مواردی نظیر گسترش لیست‌ها در می‌کده، افزودن یادداشت به ابیات و اشعار و بهبود جستجوی می‌کده و ارائه ابزارهای پیشرفته به منظور تحقیق و پژوهش در این گنجینه از اولویت‌های بالایی برخوردار هستند.

در آینده دورتر کمک گرفتن از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در ارائه هرچه موثرتر محتوا و ارتقای سطح تجربه کاربری در برنامه تیم توسعه قرار دارد.

از این به بعد سعی بر این است که پیش از انتشار نسخه‌های جدید، قابلیت‌های موجود در آن نسخه را معرفی کنیم و برای انتشار آن اطلاع‌رسانی مؤثر انجام دهیم.

چگونه با می‌کده ارتباط بگیریم؟ (می‌کده در دیگر رسانه‌ها)

برای ارتباط با تیم توسعه می‌کده می‌توانید از راه‌های مختلفی اقدام کنید. یکی از این راهها پیام دادن از طریق فرم تماس داخل اپلیکیشن می‌کده است. این اطمینان را به شما می‌دهیم که تمامی نظرات خوانده می‌شوند و برای گفت‌وگو پیرامون آن‌ها در پنل تیم توسعه ثبت می‌شوند.

راه دیگر ارتباط با پشتیبانی می‌کده، پیام دادن به حساب کاربری پشتیبانی‌مون در تلگرام است. سعی می‌کنیم در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم و سؤالات شما را جواب بدهیم و به شما کمک کنیم.

راه دیگر ثبت نظرات و پیشنهادها در قسمت نظرات استورهای مختلف است. ما این نظرات را می‌خوانیم و آن‌ها را دسته‌بندی کرده و در جلسات به آن‌ها رسیدگی می‌کنیم.

راه دیگر تماس با ما از طریق حساب کاربری می‌کده در اینستاگرام است که لینک آن در ادامه می‌آید:

اکانت اینستاگرام می‌کده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *